Szybki kontakt

Aktywny system monitoringu

Większa skuteczność ochrony przy niższych jej kosztach – to charakterystyka stworzonego w naszej agencji Aktywnego Systemu Monitoringu (ASM). Rozwiązanie jest dedykowane dla osiedli mieszkaniowych oraz firm i jest odpowiedzią na rosnące koszty pracy mimo wejścia w życie od 2017 r. przepisów o minimalnym wynagrodzeniu. ASM znacznie zwiększa skuteczność ochrony przy utrzymaniu korzystnych opłat. Miło nam poinformować, że usługa znalazła się w półfinale programu Think Big skierowanego do przedsiębiorców z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, którzy chcą rozwijać swój biznes w oparciu o nowe technologie.
Aktywny system monitoringu - nowa jakość w ochronie osiedli mieszkaniowych przez agencje ochrony

Kontrola, obserwacja, interwencja
Pełniejsza ochrona osiedla i firmy. Istnieje możliwość sfinansowania przez nas kamer i pozostałego sprzętu ASM na Państwa obiekcie.

Sercem ASM jest centrum operacyjne, które zarządza mobilnymi patrolami i gdzie spływają obrazy z kamer oraz sygnały z czujników zamontowanych na obiekcie. Operatorzy ASM stale obserwują obiekt, mogą nawiązać dwukierunkową łączność głosową z osobą, którą widzą na ekranie. ASM powiadomi operatora, że nocą w jakimś miejscu (na zewnątrz lub np. w rowerowni lub serwerowni) jest osoba, której nie powinno tam być. System potrafi rozpoznać auta służb miejskich, którym zostanie otwarty szlaban, a praca będzie nadzorowana. Zawiadomi też na przykład, że jakaś furtka jest niedomknięta. Możliwości jest wiele – ASM jest zawsze projektowany indywidualnie, co pozwala na wybór optymalnych rozwiązań ochronnych.


Współczesny monitoring ma mało wspólnego z podglądaniem, a więcej z innowacyjnym zarządzaniem przetwarzanym obrazem. Nowoczesne kamery potrafią np. same wykrywać niepożądane zachowania ludzi.

Newsweek, 27.06-3.07.2016, Marcin Cichoński, „Pod specjalnym nadzorem”

Pragniemy podkreślić, że agencja ochrony MEN nie korzysta z outsourcingu, tzn. centrum ASM znajduje się w zasobach naszej spółki.

Zawsze znajdujące się w pobliżu mobilne patrole – oprócz wyjazdów interwencyjnych – realizują (tak jak dotychczas pracownicy ochrony stale obecni na obiekcie) cykliczne obchody. To ważne też dla poczucia bezpieczeństwa przez samych mieszkańców lub pracowników, którzy po zmianie systemu ochrony nadal będą często widzieć patrolujących ochroniarzy. Zaletą ASM jest też to, że daną grupę obiektów chronił będzie stały zespół znający specyfikę obiektu. Do kontaktu z osobami zarządzającymi obiektem oddelegowany zostanie stały koordynator z uprawnieniami kierowniczymi, co przyspiesza wdrażanie zgłaszanych uwag i sugestii.

Aktywny system monitoringu to nasza inwestycja, bo możemy sfinansować sprzęt i gwarantujemy bezpłatny jego serwis nawet przez wiele lat, a Wasz zysk, bo oprócz sprzętu, który docelowo zostanie na obiekcie, otrzymuje on znacznie skuteczniejszą ochronę.

Polecamy do przeczytania: