Szybki kontakt

Aktywny system monitoringu dla osiedli i firm

Większa skuteczność ochrony przy niższych jej kosztach – to charakterystyka stworzonego w naszej agencji Aktywnego Systemu Monitoringu (ASM). Rozwiązanie najlepiej sprawdza się na osiedlach mieszkaniowych oraz w firmach i jest odpowiedzią na rosnące koszty pracy w związku z wejściem w życie od 2017 r. przepisów o minimalnym wynagrodzeniu. ASM pozwala na redukcję (np. o połowę) albo na całkowite wyeliminowanie stałej obecności na obiekcie pracowników ochrony. W ich miejsce wkraczają mobilne patrole i nowe techniczne możliwości, jakie otwiera ASM.

Miło nam poinformować, że usługa znalazła się w półfinale programu Think Big skierowanego do przedsiębiorców z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, którzy chcą rozwijać swój biznes w oparciu o nowe technologie.
Aktywny system monitoringu - nowa jakość w ochronie osiedli mieszkaniowych przez agencje ochrony

Kontrola, obserwacja, interwencja
Pełniejsza ochrona osiedla i firmy (nie likwidujemy obecności ochroniarzy) przy znacznie niższych dotychczasowych kosztach. Poza tym istnieje możliwość sfinansowania przez nas kamer na Państwa obiekcie.

Sercem ASM jest centrum operacyjne, gdzie spływają obrazy z kamer oraz sygnały z czujników zamontowanych na obiekcie i które zarządza mobilnymi patrolami oraz pracownikami będącymi na miejscu. Operatorzy ASM stale (a nie co jakiś czas, np. co godzinę) obserwują obiekt. Mogą nawiązać dwukierunkową łączność głosową z osobą, którą widzą na ekranie. System powiadomi operatora, że nocą w jakimś miejscu – na zewnątrz lub np. w rowerowni lub serwerowni – jest osoba, której nie powinno tam być. ASM potrafi rozpoznać auta służb miejskich, którym zostanie otwarty szlaban, a praca będzie nadzorowana. Zawiadomi też na przykład, że jakaś furtka jest niedomknięta. Możliwości jest wiele – ASM jest zawsze projektowany indywidualnie, co pozwala na wybór optymalnych rozwiązań ochronnych.

Zawsze znajdujące się w pobliżu mobilne patrole – oprócz wyjazdów interwencyjnych – realizują (tak jak dotychczas pracownicy ochrony stale obecni na obiekcie) cykliczne obchody. To ważne też dla poczucia bezpieczeństwa przez samych mieszkańców lub pracowników, którzy po zmianie systemu ochrony nadal będą często widzieć patrolujących ochroniarzy. Zaletą ASM jest też to, że daną grupę obiektów chronił będzie stały zespół znający specyfikę obiektu. Do kontaktu z osobami zarządzającymi obiektem oddelegowany zostanie stały koordynator z uprawnieniami kierowniczymi, co przyspiesza wdrażanie zgłaszanych uwag i sugestii.


Współczesny monitoring ma mało wspólnego z podglądaniem, a więcej z innowacyjnym zarządzaniem przetwarzanym obrazem. Nowoczesne kamery potrafią np. same wykrywać niepożądane zachowania ludzi.

Newsweek, 27.06-3.07.2016, Marcin Cichoński, „Pod specjalnym nadzorem”

Aktywny system monitoringu to nasza inwestycja, bo możemy sfinansować sprzęt i gwarantujemy bezpłatny jego serwis nawet przez wiele lat, a Wasz zysk, bo oprócz sprzętu, który docelowo zostanie na obiekcie, otrzymuje on znacznie skuteczniejszą ochronę. Zachęcamy do kontaktu z nami: telefonicznego lub mailowego. Możemy też porozmawiać z Państwem za pomocą dowolnej aplikacji do wideokonferencji typu ZOOM, Skype, Microsoft Teams czy Facebook Messenger.

Na koniec ważna informacja dla zarządców nieruchomości i przedstawicieli wspólnot – rozwiązania ASM można zintegrować z Aktywnym Systemem Nadzoru. Mogą Państwo za pomocą aplikacji bądź komputera kontrolować to, jak wykonują zleconą pracę podwykonawcy (dozorcy, elektrycy, firmy sprzątające, itp.).

Polecamy do przeczytania: